Další novinkyPřehled akcí pro mažoretky


Poslední komentáře k článkům
- Viki / 9. 4. 2018 - 19:04
už několik let je to tam furt stejné a stejně tam všichni stále jezdí a neustále se diví
- Eva / 9. 4. 2018 - 10:04
Přesně tak, přesto že se na tuto soutěž v loňském roce snesla velká vlna kritiky a očekávala se v letošním změna, dočkali jsme se bohužel velmi podobného scénáře,samozřejmě na pár vyjímek
- Katka / 8. 4. 2018 - 19:04
Nezaskočila ani nepřekvapila, jako obvykle, SAMI SOBĚ. ????
- Rodič / 8. 4. 2018 - 18:04
Dobrý den, kdyby některé svazy a asociace neupřednostňovaly ,,své? týmy (dlouholeté členy, zakládající týmy atd..) před očividně lepšími týmy, tak nemuselo být tolik asociací! Ale proč jezdit na asociaci, na které, když vidíme startovku, tak již víme, kdo bude první, druhý i třetí nehledě na výkonnost. Toť můj názor.
- Moni / 15. 11. 2017 - 12:11
Holky máte naprostou pravdu, nechápu proč je tolik asociací, stačilo když byla IMA a NBTA, teď je v tom chaos. Měla by být jedna asociace, přijde mi to na hlavu, každý zakládá asociace, každý je Mistr Evropy. Některé skupiny už jezdí jen na pohárovky, po pravdě já bych ani nevěděla, kam svoji skupinu zařadit, do jaké soutěže. Ještě se z klasické mažoretky, stává spíše taneční, když vidím videa z různých asociací, tak všude je gymnastika a tanec, kde je sakra klasická mažoretka?? Nechápu. Držte se, ale měl by to někdo utnout. Tohle v jiných sportech není.
Hůlkalendář
Nemoc zvaná "Nová asociace"
Publikováno 13. 11. 2017 - 08:11 / Autor Bubllegumme
Rubrika: Ostatní články

obrazekVšichni nejspíš tak trochu cítíme, že mažoretky jako sportovní odvětví v Replica Panerai Watches České republice už několik let stojí na jakémsi rozcestí a neví, kam dál. Může za to především současná roztříštěnost a nové neustále vznikající asociace, které volají po spravedlivém hodnocení a kladou si nesplnitelné cíle. Tomuto trendu dlouho unikal twirling. Ten řadu let v České republice dobře funguje v organizaci NBTA. Zdá se, že však ani on již zmíněnému boomu neunikne a začíná se tříštit mezi nové i déle působící organizace. Obavy, které z této situace vznikají, dobře sepsala Tereza Rejlová – žena, která se o rozvoj twirlingu v ČR zasloužila tak jako nikdo – na svém profilu na sociální síti. Její komentář nám připadal natolik trefně napsaný, že jsme se rozhodli zveřejnit ho v plném znění i na našem webu. Najdete ho níže a je zcela na každém z nás, jaký postoj k celé situaci zaujmeme.
TWIRLING BYL VÍCE JAK 15 LET POD JEDNOU ORGANIZACÍ V ČR – SMTČR! Prožíváme to nejhezčí a paradoxně zároveň to nejsmutnější období twirlingu v ČR. Twirling je v posledních letech ve svém největším rozkvětu v ČR díky neuvěřitelné píli lidí, kteří pro něj pracují, ale především díky českým twirlerům. Bohužel jsou tu lidé, kteří nerespektují jeho podstatu a ani to, kde vznikl, a tak se twirling během posledního roku rozštěpil do několika různých asociacích, a proto, ať už chceme nebo nechceme, ať už si to přiznáme nebo nepřiznáme, se ZNEHODNOCUJE. Nejspíš stojíme před historickým okamžikem, kdy twirling bude dělat každá z více jak deseti mažoretkových asociací a tím se i twirling dostane do fáze, kde jsou přesně teď mažoretky. Každá mažoretka má titul Mistryně ČR, Evropy či světa. Mažoretky jsou roztříštěné do milionu asociací a je to jeden velký chaos. V těchto chvílích je třeba si připomenout, že twirling byl po celých 15 let doopravdy silný, jednotný a držel se pouze a jenom pod jednou organizací. Zároveň je více než důležité si připomenout, že ti nejlepší a nejúspěšnější twirleři jsou v SMTČR a jejich prestiž je tak strašně vysoká, že se jim dle mého názoru nikdo nevyrovná. Pro mě tím naprosto nejúspěšnějším twirlerem v ČR je nadále Josef Hlaváček, který drží ten nejvyšší titul – VICEMISTR SVĚTA. Hned vedle něho stojí Veronika Kadlecová, která nekompromisně drží to nejcennější ocenění – 1. MÍSTO Z MEZINÁRODNÍHO POHÁRU ZE 33 SOUTĚŽÍCÍCH Z CELÉHO SVĚTA! A tuto silnou trojku doplňuje svými tituly Eva Beranová, která se pyšní titulem VICEMISTR EVROPY a 5. místem z MISTROVSTVÍ SVĚTA. A je jich mnohem více…Milí twirleři, bohužel nezabráníme tomu, aby se twirling roztříštil do několika organizací v ČR. Bohužel nezabráníme tomu, že budete porovnáváni s někým, kdo třeba bude vlastnit podobný titul jako vy. Bohužel nezabráníme tomu, že se twirling bude znehodnocovat. Bohužel nezabráníme tomu, že i přesto, jak strašně těžké je sehnat sponzory, bude to ještě daleko těžší. Ale jedno vím jistě. Já za vás budu bojovat vždy a všude, jak nejvíce a nejlépe dokážu. Už jsme toho přežili spoustu a tohle bude twirling bolet asi nejvíc, ale společně to zvládneme.Autor: Tereza Rejlováobrazek

Komentáře:

- Michaela / 13. 11. 2017 - 10:11
Já si myslím, že tomu prostě zabránit nejde vzhledem k tomu, jakým směrem se mažoretky v současné době ubírají. Přemety pod hůlkou, podmetenky, gymnastika, akrobacie, vícenásobné otočky, žádný pochod. Podle mě je to prostě přirozený vývoj, stejně jako tomu bylo v roce 2006 v NBTA. A ty různé asociace jen přizpůsobují pravidla svým soutěžícím.
- Marketa / 13. 11. 2017 - 13:11
Také si myslím, že tomu zabránit nelze. Navíc v dnešní době se twirling vyskytuje všude a dnes již hodně i v mažorerkách. Souhlasím se slečnou Michaelou, že je to přirozený vývoj a každý snad ví kde chce soutěžit. A netlačit na to, že to tu někdo založil. Přeci v dnešní době už je twirling tak rozvinutý, že lze triky okoukat i z internetu. Nevidím důvod proč by i mažoretkové asociace nemohly mít twirling. Když to všechno vycházelo kdysi ze stejného umění. Naopak můžeme být rádi, že se Češi neustále rozvíjí a dohání tak ostatní státy :)
- Katka / 13. 11. 2017 - 15:11

Tady někdo nepochopil co tím článkem bylo řečeno. V NBTA twirling začal, jezdilo do ČR a stále jezdí zahraniční lektoři, aby se češi zdokonalovali v tomhle sportu. Makají na sobě, dřou denně několik hodin v tělocvičnách, aby se mohli vyrovnat třeba takovým Američanům. A pak se dočkají toho, že získají titul Mistra Evropy, protože si to vydřeli a někdo se pak chlubí se stejným titulem v jiné asociaci. Je to hrozný pocit když někdo opravdu dře a získá titul zaslouženě a přitom v jiné asociaci dostane ten dotyčný titul jen proto, že tam bylo jen pár soutěžících.<a href=„http://www.replicasrelojes.org“>replicas de relojes</a> Sponzoři se pak například blbě ptají „jaktože máš titul Mistra Evropy z Itálie nebo z Chorvatska, když támhle ti ho mají taky a mají ho z Mistrovství pořádaného u nás v ČR“ (to je jen příklad). Těm sponzorům to těžko vysvětlíte a už vůbec to nevysvětlíte těm malým dětem, kteří chcou být nejlepší a pak se potýkají s tímhle. NBTA opravdu dělá všechno proto, aby se twirling zdvihl a byl vidět za nás ČR, ale když pak přijde jiná asociace obkouká si to, vezme skoro stejná pravidla a pak s tím soutěží ve vlastní soutěži kde je pár soutěžících, protože se nechtějí „prát“ v soutěži s těmi lepšími twirlery, tak to je potom těžký. Neříkám…mažoretky taky dřou, ale mažoretky mají zůstat mažoretkami. To znamená mít ve skladbě aspoň několik dob pochodu a umět tančit v kozačkách a nee že si tam dvakrát nebo třikrát přešlápne a jede twirling. Pokud chce dělat dítě twirling, tak ať jde do twirlingu, ale pokud jdu do mažoretkové soutěže, tak základ by měla být ta stará dobrá klasika. A i s pochodem se dá ukázat krásná práce s těžkými prvky. Jen to chce vytrvalost a trénink. Toť můj názor. Každá mažoretková asociace má svůj styl…to beru, ale prostě twirling by měl zůstat tam kde vznikl a to v NBTA. Nikdo neudělal pro twirling víc než v NBTA.<a href=„http://www.replicasrelojes.org“>replicas relojes</a> A jestli někdo obkoukává prvky z internetu, tak se pak akorát dočkáváme špatné techniky twirlingu a pak je super když někdo vyhraje titul se špatnou technikou a v jiné asociaci to vyhraje někdo s dobrou technikou…vysvětlete to potom těm brečícím děvčatům doma.

ODPOVEĎ PRO KATKU - Tereza Rejlová, mail / 13. 11. 2017 - 16:11
Katko, mnohokrát Vám děkuji (možná tobě, nevím, zda se známe) :) Naprosto jste pochopila můj úhel pohledu. Víc nemusím dodávat... se vším, co jste napsala plně souhlasím, mluvíte mi z srdce. Děkuji!
- Michaela / 13. 11. 2017 - 19:11
A můžu se jen zeptat, které Mistrovství Evropy je jiné krom NBTA? Nebo takto, kde se tedy ještě rozdávají tituly z ME? Nemyslím to zle, vážně až takto hluboko do "této věci" nevidím.
- Lucka / 13. 11. 2017 - 19:11
Mě tedy osobně daleko víc vadí jak "hyzdí" twirling mažoretkové asociace. Tam by se teprve dalo mluvit o technice, kdykoliv vidím rollsy sekané jak prováděné robotem, nesmyslné změny rotací a podmetenky v kozačkách, vstávají mi vlasy hrůzou. A třešničou na dortu k tomu je, že to vše nazývají "twirlingy".
- Kat / 13. 11. 2017 - 22:11

Absolutně souhlasím s Terkou.. tohle štěpení je na nic. Milion asociací a k ničemu.. Místo aby byla jedna organizace,díky které bude moct být zařazen twirling v ČR jako sport! A ten kdo vyhraje bude opravdu MISTR a bude to mít opravdu zasloužené.<a href=„http://www.replicasderelojes.org“>replicas relojes</a> Takhle je mistr každý druhý,ale nejdůležitější je pyšnit se titulem,když tam jste 3 a skončíte 3. Ale jste skvělý,protože jste byli 3 na Evropě a máte titul,i když na to třeba vůbec nemáte..

Je mi líto našich A twirlerů, kteří denně dřou v tělocvičně, jezdí po seminářích, spolupracují s lektory,porazí konkurenci a ten titul si opravdu vydřou a pak přijde twirler z B nebo C do jiný organizace a taky se pyšní titulem Mistr ČR nebo třeba EU,protože tam nikdo nebyl.

Pro mě bude vždy jediná kvalitní organizace NBTA,co se twirlingu týče. Ostatní organizace, když už chtějí dělat twirlingove soutěže,tak ať si pozvou alespoň kompetentní porotu,která buď je v zahraničí nebo u nás v NBTA.<a href=„http://www.replicasderelojes.org“>replicas de relojes</a> Jinak bude z twirlingu akorát paskvil,který se bohužel objevuje v mažoretkach.

Kat - Lenka / 14. 11. 2017 - 08:11
Souhlasím s tebou i paní Rejlovou například jek píšeš že "Takhle je mistr každý druhý,ale nejdůležitější je pyšnit se titulem,když tam jste 3 a skončíte 3." například u nás ve městě jsou mažoretky které takovou to soutěží prošli jsou "Mistrině Evropy" ale jinde se zatím neprosadili. Já osobně jsme založila jíné, ale je problém. Bohužel twirling je krásný a náročný sport a tím že se bude štěpit už tak působivý nebude. Doufám že twirling zůstane NBTA stejně nejkvalitnější.
- Michaela / 14. 11. 2017 - 09:11
Která asociace pořádá ME v twirlingu?? Jsem vážně zmatená z toho.
- Moni / 15. 11. 2017 - 12:11
Holky máte naprostou pravdu, nechápu proč je tolik asociací, stačilo když byla IMA a NBTA, teď je v tom chaos. Měla by být jedna asociace, přijde mi to na hlavu, každý zakládá asociace, každý je Mistr Evropy. Některé skupiny už jezdí jen na pohárovky, po pravdě já bych ani nevěděla, kam svoji skupinu zařadit, do jaké soutěže. Ještě se z klasické mažoretky, stává spíše taneční, když vidím videa z různých asociací, tak všude je gymnastika a tanec, kde je sakra klasická mažoretka?? Nechápu. Držte se, ale měl by to někdo utnout. Tohle v jiných sportech není.
- Rodič / 8. 4. 2018 - 18:04
Dobrý den, kdyby některé svazy a asociace neupřednostňovaly ,,své? týmy (dlouholeté členy, zakládající týmy atd..) před očividně lepšími týmy, tak nemuselo být tolik asociací! Ale proč jezdit na asociaci, na které, když vidíme startovku, tak již víme, kdo bude první, druhý i třetí nehledě na výkonnost. Toť můj názor.

Vložení nového komentáře:


Jméno:
E-mail (nepovinné):
WWW (nepovinné):
Nadpis (nepovinné):
Text:

Jméno nesmí obsahovat otazníky. V textu komentáře se nesmí vyskytovat link s "http" / pokud potřebujete napsat odkaz, napište ho jen ve tvaru www.nazev.cz. Děkujeme.

Prázdné pole:
Náhodná fotografie

Dačický pohár 2008

(vložena 19. 11. 2008)
Zobrazeno 3336x, Hodnocení 4.86 [6174x],
zatím nekomentováno
Pro více podrobností klikni na upomínkový lístek
vlož svůj inzerát
Přidáme kostýmy pro mini
Inzerce

Kostýmy jsou ze tři častí latexová vesta s hvězdou na zádech, latexová sukně s kanýrkem z plavkoviny (barva se shoduje s barvou hvězdy), body z plavkoviny. Vhodné na POM i Hůlku. Cena 10.000 Kč + poštovné
Kontakt: Dana, dacho@seznam.cz, 721706004

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
kostým solo kadet/deti
Inzerce

Šaty na sólo velikost děti/kadetka na téma POPELKA .Modré šatičky jsou z plavkoviny dělané jako bodýčko se sukýnkou. Tylová sukýnka se dá sundavat, stříbrný pásek také sundatelný. Celý kostým je zdobený motýlky a kamínky. Cena 900 Kč,- . Jednou použitý poté uskladněný.
Kontakt: Eliška Vlčková, queens-steti@seznam.cz,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Kostýmy kadet pom/mix/disco
Inzerce

Kostýmy pre kadetky. Zelené body so zapínaním vzadu na krku, legíny s prišitou sukňou. Materiál: ružová a zelená plavkovina, zelená a čierna flitrová látka. Možno prikúpiť aj čelenky s očami a motýlika na gumičku. Viď foto. Počet kusov: 14. Cena 17 €/450 Kč/ks. Na predaj len celá sada.
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Kostýmy pre deti/minikadetky/prípravku
Inzerce

Kostým pre vekovú kategóriu deti, prípravku. Plavkovinové body zošité so sukničkou (zapínanie vzadu na krku), čiapka, náramky. Bohato zdobené flitrovými ozdobami. Počet kusov: cca 15. Cena: 17 €/450 Kč/ks.Na predaj len celá sada.
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Klasické kostýmy
Inzerce

Klasické saká na gombíky pre menšie mažoretky + čiapky zdobené flitrovou retiazkou. Bez sukní. Počet kusov: 13+1 v opačnom farebnom prevedení. Cena 5€/135Kč/ks + poštovné
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Kostýmy deti/minikadetky
Inzerce

Kostýmy pre malé dievčatká: kraťasové body so zapínaním na krku + kvetinková suknička na gumičku. Materiál: plavkovina, flitrová látka, tyl. Počet kusov: 15 + 1 kostým pre kapitánku s krhličkou. Cena: 15€/400 Kč/ks + poštovné
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Body pre juniorky
Inzerce

Body zo žltej a čierno-bielej plavkoviny, zdobené flitrovými retiazkami. Zapínanie na krku a v rozkroku. Vrátane ozdoby do vlasov. Počet kusov: 12 + 2 ks overal lev a zebra. Možno odkúpiť bez overalov, len 12 kusov body. Cena: 10€/265 Kč/ks + poštovné
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Kostýmy pro seniorky
Inzerce

Kostýmy na mix/pom/show, vhodné pre seniorky, prípadne juniorky. Červené nohavice a americké body z plavkoviny, hologramovej látky a tylu. Zadný diel sivý. Zapínanie v rozkroku. Počet kusov: 16 + 1 ks body pre kapitánku s červenou tylovou sukničkou (bez šedých legín). Cena: 17 €/450 Kč/ks. Možno odkúpiť samostatne len body.
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
7 ks kostymy junior
Inzerce

Kostýmy na miniformáciu pre juniorky. Šaty so všitými nohavičkami, zapínanie vzadu na krku, materiál plavkovina. Súčasťou je ozdoba do vlasov. Počet kusov: 7 Cena: 15 €/400 Kč/ks + poštovné
Kontakt: Havlová, mazoretkysobotiste@gmail.com,

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
kostýmy juniorky
Inzerce

Nabízíme k prodeji kostýmy pro juniorky. Bližší info: mazoretky.gina@seznam.cz
Kontakt: Jana Hebelková, mazoretky.gina@seznam.cz , 723645841

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
kostýmy seniorky
Inzerce

Nabízíme k prodeji kostýmy pro velkou formaci seniorek, 19 ks. Body + sukně+ lodička. Sukně uplně nová. Bližší info: mazoretky.gina@seznam.cz
Kontakt: Jana Hebelková, mazoretky.gina@seznam.cz , 723645841

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Šaty na sólo
Inzerce

Šaty jsou ve velmi dobrém stavu,protože jsou pul roku staré.Byla jsem v nich třikrát na soutěži,ale kvůli skončení v kroužku je tady prodávám.Původní cena šatů je 13 000; Kč, teď jsou za cenu 9 500;Kč,protože jsou jako nepoužité.Cena je zatím orientační,domluvíme se podle dohody.Šaty jsou ručně šité!!Můj e-mail je simonkamachackova@seznam.cz Cena zahrnuje : dres,2krat rukavičky,1krat kytka do vlasů. Více informací Vám poskytnu v e-mailu :)
Kontakt: Simona Macháčková, simonkamachackova@seznam.cz , 736240100

Ilustrační obrázek
skrýt tento inzerát
Poslední fotogalerie
Poslední komentáře k fotkám
- Ace / 10. 6. 2018 - 08:06
Ani my to nevadí je to přece přirozené a navíc přitáhne to pány????????????
- Ace / 10. 6. 2018 - 08:06
Ani my to nevadí je to přece přirozené a navíc přitáhne to pány????????????
- Michaela Tess / 13. 11. 2016 - 11:11
Naprosto úžasný kostým! :)
- žanda / 11. 6. 2015 - 13:06
neeeee, souhlas s janou (koment nad), to snad nééééé
- hanka / 13. 5. 2015 - 12:05
bára???? nějaká divná bára...:-D